Godnym upowszechnienia zwyczajem powinno być  rozpoczynanie zakupu towaru nie od przyglądania się metce z ceną. Należy odrzucić snobistyczne skłonności, które cechy nieraz kształtuje najbliższe otoczenie i kupować to, co się podoba, co jest przydatne.

Tę zasadę przede wszystkim radzimy stosować, gdy w kręgu zainteresowań Państwa są zegarki Skagen. Twórców produktów kopenhaskiego małżeństwa inspirowały piękno natury jutlandzkiego półwyspu oraz ubogie życie rybaków. I tak zegarki Skagen cechują szlachetność formy, jaka  istnieje w naturze, i przystępne ceny, by mogli  je nabywać tacy ludzie jak mieszkańcy znad morza.  Model SKW6086  to męski zegarek sportowy z brązową skórzaną bransoletą pewnie utrzymującą czasomierz o średnicy 40 mm, Jego koperta jest z polerowanej szczotkowanej stali, podobnie jak bezel i sprzączka z klamrą, z trzpieniem. Tarcza pod mineralnym szkłem odpornym na zadrapania ma szary odcień, a na nim umieszczono świecące markery i wskazówki. Owa szarość nadaje produktowi ton, jest spokojna, łagodna, kojąca jak zmierzch nad morzem. Zegarek wyposażono w napęd kwarcowy  zasilany bateriami. Klientowi dostarczany jest w gustownym pudełeczku z dwuletnią gwarancją, a koszt przesyłki opłaca sprzedawca. Cena: 589 zł. I jest tego wart!

Mogą być noszone godnie

W serii rozpoczynającej się symbolem SKW znaleźć można wiele zegarków poniżej 500 zł.. Są niedrogie, lecz wykonane  z tą samą troskliwością o precyzję, jaką poświęca  się produktom wielokrotnie droższym w tej firmie.

Również swym wyglądem nie odbiegają od kosztowniejszych, luksusowych  i nie zaniżają opinii o firmie;  dzięki czemu zegarki Skagen. te droższe i tańsze, mają na rynku utrwaloną renomę. I tak np. damski zegarek za 490 zł model SKW2307 z uwagi na chabrową  tarczę z kryształkami zwany niebieskim,  ani wyglądem, ani zainwestowanymi w niego materiałami niewiele różni się od znacznie wyższej wycenionych. Niewielki, o średnicy 30 mm, grubości 7 mm,  z kopertą, bransoletą,  sprzączką,  bezelem z  polerowanej, szczotkowanej stali, z kwarcowym napędem zasilanym bateriami  mógłby z powodzeniem znaleźć się na górnej półce. Nabywający otrzyma go tak jak inne, kosztowniejsze produkty, w firmowym pudełeczku, z  przesyłką opłaconą, z dwuletnią gwarancją.