Daniel Wellington długą serię zegarków nazwał kremową. Jest to określenie tak umowne, że można w tej kolekcji zmieścić wszystkie możliwe odcienie,  bo  jej synonimy nieraz są dość dalekie od wyobrażeń o tym kolorze.

Dlatego sugerowanie, by wczytywać się w ich  symbolikę, która mogła inspirować projektantów serii, wydaje się ryzykownym zamiarem, zatem bez prób  interpretacji  kolorystyki przyjrzyjmy się kilku propozycjom. Nie są to zegarki drogie, rzadko przekraczają cenę 600 zł, jak np. model  0107DW z serii Classic Sheffield kosztujący u nas 619 zł.

1

Jest to elegancki zegarek męski ważący zaledwie 42 gramy, o średnicy 42 mm i grubości 6 mm. Z polerowanej stali w kolorze różowego złota ma  kopertę   i bezel, bransoletę   z czarnej skóry,  a tarczę z markerami kremową. Pod mineralnym szkłem odpornym na zadrapania czarne wskazówki odmierzają  godziny i minuty.  Wyposażono go w napęd: Daniel Wellington  Citizen 1L22/3268 vph. Podobne parametry mają:

  •  0211 DW (za 559 zł),
  • O106 DW  (za 579 zł),
  • 0109 DW (za 559 zł).

Każdy z nich zamawiającemu może być dostarczony w eleganckim płaskim pudełeczku, z dołączoną dwuletnią gwarancją. Koszt przesyłki  opłaca sprzedawca.

W kolorze białego  kremu

Model 0606DW z serii  Classic Canterbury to elegancki zegarek niezbyt obciążający damski nadgarstek, bo waży zaledwie 34 gramy, ma średnicę 36 mm, a grubość 6 mm. Utrzymuje się na bransolecie z wielokolorowej tkaniny (dwa pasemka niebieskie, dwa białe i centralnie czerwony).

2

Głównym materiałem konstrukcyjnym jest polerowana stal, pod mineralnym szkłem odpornym na zadrapania jest kremowa tarcza z markerami. Ma napęd kwarcowy zasilany bateriami typu Daniel Wellington Citizen 1L22,  32768 vph. Po wpłaceniu 549 zł  nabywca otrzymuje go w firmowym pudełeczku, z dwuletnią gwarancją, nie płacąc za przesyłkę, bo jej koszt pokrywa sprzedawca. Podobna oferta dotyczy zegarków oznaczonych symbolami: 0602DW (za 420 zł), 0509DW (za 529 zł), 0506 (za 465 zł).

Tani zegarek damski

Za sto złotych można u nas nabyć pasek damski, którego w reklamie nie pozbawiono określenia elegancki. Model 0701DW z serii Classic Oxford Strap  na to zasługuje. 8 gramowy jego ciężar jest utrzymywany na bransolecie z wielokolorowej tkaniny (dwa paski granatowe, w środku czerwony). Jego niewątpliwą ozdobę  stanowi klamra w sprzączce w kolorze różowego złota. Kupujący otrzyma go w firmowym pudełeczku, z dwuletnią gwarancją, a koszt przesyłki uiści sprzedawca.