Seria Classic Bristol przekonuje, że warto nawiązywać do estetyki z przeszłości. Daniel Wellington  modelem damskiego zegarka 0611DW dowodzi, że produkt elegancję może zawdzięczać z połączenia nowoczesnych technik, materiałów z formami powszechnymi w minionych wiekach.

Ma średnicę 36 mm, grubość 6 mm, a waży 38 g. Kopertę wykonano z polerowanej stali, tak samo bezel, sprzączkę.  Jest to zegarek kwarcowy zasilany bateriami. Jego kształt jest tradycyjnie owalny, a na jasnej kremowej   tarczy pod szkłem mineralnym  odpornym na zadrapania wyraźnie oznaczone czarnym kolorem godziny i minuty. Brązową   bransoletę ma skórzaną, która podkreśla nawiązania do tradycji. Cena 709 zł, do klienta zegarek dostarczany jest w firmowym pudełeczku, z dwuletnią gwarancją, a  my pokrywamy koszt przysyłki.

Nęcąca prostota

W serii Classy York Rose jest model 0902DW. Daniel Wellington kolejny raz przekonuje klientów do prostoty, która potrafi być piękna, urzekać wzornictwem nawiązującym do propozycji sprzed stuleci. Producent obdarzył go epitetem „kremowy”, bo w tym kolorze jest tarcza wzbogacona kryształkami.  Jest tradycyjnie  owalny o średnicy 26 mm, grubości 6 mm.

2

Z polerowanej stali w kolorze różowego złota są: koperta, w sprzączce klamra z trzpieniem, bezel. Szkło jest mineralne, odporne na zadrapania. Związek produktu z tradycją podkreśla bransoleta   z brązowej skóry.  Cena: nieco ponad 500 zł. Gwarancja: dwa lata. Dostarczenie klientowi: na nasz koszt.