Mamy połowę kwietnia, a więc już najwyższy czas na rozpoczęcie poszukiwań prezentów dla dzieci komunijnych. Wprawdzie czas, kiedy główną atrakcją był zegarek elektroniczny już minął, ale może warto zastanowić się nad zakupem właśnie czasomierza dla młodego człowieka.

Idealny zegarek na prezent komunijny

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nawet najprostsze zegarki były przedmiotami luksusowymi – szczególnie dla dzieci. Utarł się wówczas zwyczaj obdarowywania dzieci pierwszokomunijnych zegarkami na rękę. Zazwyczaj nie były to modele bardzo luksusowe, ale wraz z upływem lat znacznie się zmieniały. Na przełomie lat 80 i 90-tych wśród chłopców hitem były elektroniczne, męskie zegarki Casio. Nowoczesny wygląd i duża ilość gadżetów to był główny powód ich popularności. W przypadku zegarków dla dziewczynek marki zegarków były o wiele bardziej zróżnicowane. Ze względu na sportowy wygląd damskich zegarków Casio nie była to marka szczególnie popularna. Dziś jednak to wszystko się zmienia.

images

Pomysł na prezent dla chłopca

Dziś męskie zegarki Casio są nadal bardzo interesującym upominkiem dla chłopców przystępujących do Pierwszej Komunii. Bardzo szeroka gama wzorów i kolorów sprawia, że z pewnością znajdzie się odpowiedni model dla każdego chłopca. Szczególnie godne polecenia są zegarki z serii G-Shock charakteryzujące się sportowym designem i szeroką gamą gadżetów, które są bardzo cenione przez 8-9 latków.

 

Zegarek dla dziewczynek

Zegarki kupowane dziewczynkom, dotychczas, były bardziej eleganckie aniżeli sportowe. Warto jednak wiedzieć, że trend ten nieco się zmienił i coraz chętniej na prezent komunijny wybierane są zegarki typowo sportowe. Tutaj również przodują produkty firmy Casio. Zegarki damskie Casio zaliczające się do serii Baby-G lub G-Shock to chyba jedna z najlepszych propozycji dla młodych dam.

Poniżej prezentujemy reklamę zegarków G-Shock: