Wybranie tylko jednego modelu zegarka może okazać się trudnym wyborem. Z tym dodatkiem jest jak z biżuterią – na co dzień odpowiednia będzie prostota, zaś na większe wyjścia można pozwolić sobie na nieco więcej ozdób. Oczywiście wiele też zależy od naszego stylu ubierania i gustu. Jak wybrać zegarek codzienny?

Prosty zegarek codzienny

Wybierając zegarek na co dzień warto zainwestować w model o wyższej wodoszczelności i z czytelnymi wskazówkami, aby odczytanie godziny nie sprawiało żadnych trudności. Jeśli nie   chcemy pamiętać o wymianie baterii, lepszym wyborem będzie mechanizm nakręcany automatycznie, jak np. zegarki Seiko.

Wielkość koperty należy dobrać do nadgarstka tak, aby nie wystawała ona nadmiernie, ale też nie wyglądała na zbyt małą. Jeśli chodzi o pasek, to tutaj panuje pewna dowolność. Do klasyki gatunku należy skóra naturalna, jaką mają wspomniane już zegarki Seiko, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na bransoletę, jeśli tak jest nam wygodniej.

 

Trochę więcej elegancji

Na wybór zegarka codziennego nierzadko wpływa charakter wykonywanego zawodu oraz związany z nim dresscode. Do eleganckiego garnituru nie będzie pasował zegarek z tworzywa sztucznego, który kojarzy się raczej ze strojem sportowym. W tej sytuacji najlepiej postawić na klasykę. W przypadku pań dopuszczalne są delikatne zdobienia w postaci pojedynczych cyrkonii lub kamieni szlachetnych. Zasadniczo jednak do oficjalnego stroju najlepiej jest wybrać skromniejszy model, który nie rzuca się zanadto w oczy.

 

O czym pamiętać?

Wybierając zegarek na co dzień rozsądnie jest zdecydować się na model droższy, co do którego będziemy mieć pewność, że posłuży przez długi czas. Kupowanie podróbek jest w złym guście, dlatego najlepiej jest postawić na renomowane firmy. Oczywiście nie muszą to być koniecznie kosztowne zegarki szwajcarskie z najwyższej półki. Na początek równie dobrze sprawdzą się zegarki Seiko, które dobrze wyglądają i będą świetnym uzupełnieniem stroju codziennego.