Zegarki Oris – piękno z mechanicznym napędem

Wśród producentów zegarków naręcznych niewielu jest takich, po których wiemy, czego należy się spodziewać. W tej elitarnej grupie znajduje się marka Oris, która przez ostatnie 40 lat w znaczący sposób sprofilowała swoją produkcję, wyznaczyła pewne ramy stanowiące wskazówkę dla projektantów, a co za tym idzie – dla klientów, którzy wiedzą, co znajdą w ofercie marki. Nie oznacza to jednak, że jej asortyment jest ograniczony. Wystarczy stwierdzić, że zegarki Oris powstają w ramach czterech różnych kolekcji.

Nieco historii o firmie Oris

Paul Cattin i Georges Christian w 1904 rozpoczęli działalność marki, która do dziś zgromadziła na całym świecie rzeszę fanów. Manufaktura ta w bardzo szybkim czasie stała się jednym z głównych graczy na rynku szwajcarskich zegarków. Wybuch II wojny światowej przyniósł pewne załamanie. Zamiast zegarków naręcznych, Oris zajęła się produkcją użytkowych budzików, które do dziś są przedmiotem pożądania wśród kolekcjonerów.

Aby nieco odbić się po niekorzystnym dla przedsiębiorstwa czasie, należało wymyślić sposób na zwiększenie sprzedaży. Hitem połowy ubiegłego wieku były wodoszczelne zegarki Oris, które przywróciły marce dawną pozycję. W latach 80. manufaktura została sprywatyzowana i mocno sprofilowano produkcję. Od 1985 r. w produkcji są jedynie mechaniczne zegarki Oris.

 

Jaki model zegarka Oris wybrać?

Modele czasomierzy sygnowanych marką Oris pogrupowane są w cztery kolekcje: Culture, Diving, Aviation, Motor Sport. Łatwo więc rozpoznać, jakie były inspiracje projektantów. W ofercie znajdziemy modele niezwykle nowoczesne oraz sportowe, ale także bardziej klasyczne i minimalistyczne, ze spokojnym, eleganckim designem. Tu powinniśmy zapoznać się zwłaszcza z modelami z kolekcji Culture lub Aviation. Tarcze zegarków Oris posiadają różne warianty kolorystyczne, więc bez problemu znajdziemy swój ulubiony model.

Wybór paska lub bransolety również nie powinien stanowić większego problemu. Dzięki temu zegarki Oris są marką, która wiele może zaoferować kobietom i mężczyznom. Różnorodność modeli tej manufaktury wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, także jeśli chodzi o wzór. Łączy je jednak niezawodny, mechaniczny napęd i precyzja wykonania, które gwarantują długowieczność czasomierzy sygnowanych tą marką.