Poznając sklepową ofertę zegarki Skagen zauważymy, że wyróżniają się kolorystyką. Zapewne to nie jest przypadkowe, że wśród wielu propozycji można znaleźć niebieskie, szafirowe, modre, lazurowe, granatowe czy sine. Swego czasu sądzono, że barwy te są ulubione przez konserwatystów, introwertyków, przez ludzi dążących do wzbogacenia się. Czy to są wady?

Wśród Skandynawów raczej kojarzą się z morski falami, z niebem. Z wolnością. A nam? Symbolika błękitu jest szeroka i raczej nie tylko ona powinna decydować o zakupie zegarka w tym kolorze. Wystarczy, że pociąga jego kolor,   odcienie błękitu. A jest w czym wybierać. Z modeli rozpoczynających się od SKW radzimy zacząć od SKW 6160, którego niebieskość tarczy kontrastuje z bransoletą z brązowej skóry.

skagen-SKW6160_MED

Funkcje tego niedrogiego męskiego czasomierza (709 zł) ograniczono do pokazywania czasu i daty. Jego średnica to 41 mm, grubość 9 mm. Kopertę wykonano z polerowanej stali, tak samo jak bezel. Podobny do niego jest męski zegarek SKW6223 z bransoletą z szarej stali, z tarczą o bardziej wyrazistym błękicie, ze świecącymi markerami, z jedyną funkcją – pokazywanie godzin. Cena 799 zł. Znacznie tańszy, bo wyceniony na 495 zł, jest damski zegarek z numerem modelu SKW2307 z bransoletą z polerowanej stali, z takiego samego materiału kopertą i bezelem, o średnicy 30 mm, grubości 7 mm. Niebieska tarcza z kryształkami ma głęboki odcień, żywy chaber. Z kolekcji SKW na pewne wyróżnienie zasługuje zegarek oznaczony symbolem SKW6167. To sportowy zegarek męski, wzbogacony o funkcje, jakich nie miały inne z tej kolekcji, z tarczą w kolorze granatu, delikatnie naniesionymi na nią cyframi arabskimi, z brązową skórzaną bransoletą pewnie utrzymującą całość mechanizmu.

skagen-SKW6167_MED

Cena obecna 629 zł. Na uwagę również zasługuje inna propozycja z tej kolekcji, a mianowicie  męski zegarek sportowy SKW6154 w cenie 1169 zł. Kopertę, bransoletę, sprzączkę z zatrzaskowym zapięciem, bezel wszystko z szarego tytanu.

skagen-SKW6154_MED

Na niebieskiej tarczy z ciemniejszym odcieniem obwódki, z cyframi arabskimi, ze świecącymi wskazówkami osobno umieszczono sekundnik, stoper.

Seria godna uwagi

Poznając proponowane przez nas zegarki Skagen, zachęcamy do przyjrzenia się przynajmniej jednemu z serii 3 Hand Quart Mens: modelowi oznaczonego numerem 233XLTTN.

skagen-233XLTTN_MED

To męski elegancki zegarek, producenci nie dodali mu epitetu s p o r t o w y. Brak tej właściwości zrekompensowano ceną i estetyczną bransoletą z polerowanego i szczotkowanego tytanu, wyjątkową przejrzystością tego, co dzieje się na niebieskiej tarczy z białymi wskazówkami; wyraźne arabskie cyferki również mają biały kolor. Cena 470 zł., zamówiony produkt jest dostarczany bez obciążeń kosztami klienta, a do firmowego pudełeczka z zakupionym produktem dołączono dwuletnią gwarancję dla użytkownika.