Diesel – jak powstała jedna z najpopularniejszych marek zegarków na świecie?

Marka Diesel, produkująca wysokiej klasy zegarki, powstała stosunkowo niedawno. To firma z branży modowej, która szybko wyszła poza zakres projektowania ubrań i zaczęła wprowadzać na rynek zegarki Diesel. Jak to się wszystko zaczęło?

Początek marki Diesel

Włoski projektant Renzo Rosso w mieście Molvena we Włoszech założył firmę odzieżową. Miało to miejsce w 1978 roku, a Rosso chciał projektować odzież w swobodnym, włoskim stylu, która mogłaby być noszona na całym świecie. Pierwsze ubrania szył na maszynie należącej do jego matki. Początki firmy były trudne, ale współpraca z firmą Moltex pozwoliła Renzo Rossowi na rozpostarcie skrzydeł w biznesie. Wkrótce projektant wykupił udziały Moltexu i zmienił nazwę firmy na Diesel. Miał aspiracje, żeby podbić z tą marką cały świat.

Swoją konsekwencją i artystycznym zmysłem oraz wyczuciem stylu wyniósł markę Diesel na wyżyny. Zyskała tysiące fanów, którzy cenili sobie odważny, dynamiczny styl. Wkrótce Rosso zapragnął czegoś więcej niż tylko projektowania i szycia odzieży. Wkroczył więc raźno w branżę zegarmistrzowską.

Amerykański mechanizm, włoska stylistyka

W 2006 roku na rynkach światowych wprowadzono pierwsze zegarki Diesel, które odznaczały się spośród innych marek nowoczesnym, niepowtarzalnym, odważnym wzornictwem. Projektanci marki wyszli poza obowiązujące kanony mody i wykreowali własny styl.

Dziś zegarki Diesel są produkowane w Stanach Zjednoczonych, ale swoje korzenie mają we Włoszech. Diesel jest niekwestionowanym liderem w tworzeniu oryginalnych zegarków o nietypowych kształtach. Inspiracją do ich powstania jest północnoamerykański, industrialny styl. Dominuje on we wzornictwie marki, co przejawia się w dodawaniu dodatkowych sub-tarcz, w rezygnacji z jednej głównej tarczy na rzecz dwóch lub trzech mniejszych, z których każda obsługiwana jest przez odrębny mechanizm, czy też w tarczach z fakturami przemysłowych blach.

Kiedy marka Diesel rozpoczęła na dobre produkcję zegarków, nawiązała współpracę z amerykańskim przedsiębiorstwem Fossil, przodującym w zegarmistrzowskiej branży. Połączenie sił tych dwóch marek pozwoliło wyprodukować i zaoferować odbiorcom najwyższej jakości zegarki Diesel, które precyzyjnie odmierzają czas.

Jak wyglądają współczesne zegarki Diesel?

Dziś na rynku zegarmistrzowskim dostępnych jest wiele zegarków Diesel. Mają dynamiczny styl, dużą średnicę kopert i cechuje je solidne wykonanie. Z uwagi na fakt, że firma Diesel dosyć restrykcyjnie podchodzi do kwestii kontroli jakości, każdy egzemplarz czasomierza jest więc dokładnie sprawdzany, a do rąk klienta trafią wyłącznie te zegarki, które spełniają standardy Diesel. Pod względem stylistyki, zegarki Diesel nawiązują do szwajcarskiej tradycji zegarmistrzowskiej. Są dziełami sztuki, które spełnią oczekiwania odbiorców, którzy poszukują nowatorskich, oryginalnych czasomierzy, o unikalnym designie i precyzji działania mechanizmu zegarmistrzowskiego.